smart station

– czyli smart rewolucja

Dlaczego wszyscy wolimy smartfony od zwykłych telefonów i podbiły one świat? Dlaczego są tak modne i popularne? Ponieważ są smart. A to oznacza, że urządzenie daje nam takie możliwości jak kiedyś kilka lub kilkanaście innych urządzeń. Smart Station jest tym samym dla miasta, przedsiębiorstwa, czy użytkownika, co smartfon dla nas. To innowacyjne urządzenie właśnie zaczyna zmieniać świat i sposób komunikacji w przestrzeni publicznej, społecznej oraz biznesowej.
 
2,5-metrowy smartfon na każdej ulicy w Polsce i Europie? Już wkrótce taki widok będzie codziennością, to już zaczęło się dziać – twierdzi Bogdan Bielawski, Global Project President (GPP), dodając; – Smart Cities instaluje w całej Polsce Smart Station urządzenia które swoją funkcjonalnością zrewolucjonizują przepływ informacji we wszystkich obszarach naszego życia. Porównanie Smart Station do smartfona nie jest przypadkowe. Oba urządzenia zbudowane są z hartowanego szkła i aluminium. Już sam wygląd podnosi walory estetyczne miejsca, w którym stoi Smart Station.
 
Również jej ogromna funkcjonalność jest bardzo zbliżona do możliwości smartfona. – Ograniczenia dla naszej stacji niemal nie istnieją – mówi Marcin Zieliński, dyrektor projektu Smart Cities. –  Smart Station daje użytkownikom darmowe Wi-Fi LTE, możliwość ładowania telefonu (indukcyjnie lub przez USB) oraz Bezpośredni dostęp do Internetu za pomocą dotykowego ekranu. Jednak to tylko funkcje podstawowe. Nowoczesna technologia zastosowana w naszym urządzeniu jest tak zaawansowana, że wielu kientów, np.: banki, urzędy, stadiony, sklepy, restauracje, stacje benzynowe, a także szkoły czy przedszkola, chcą oprzeć swoje systemy bezpieczeństwa o możliwości jakie oferuje Smart Station – podkreśla dyrektor Zieliński, dodając, że włodarze jednostek samorządu terytorialnego, mogą dzięki Smart Station przeprowadzić rewolucję cyfrową w swojej miejscowości. – Każdy kto postawi nasze stacje u siebie, będzie mógł z dumą powiedzieć – zastałem swoją miejscowość analogową, pozostawiam Wam cyfrową – uważa dyrektor. 
Stacja umożliwia zainstalowanie w niej dowolnej aplikacji, jak również możliwość uzyskania informacji turystycznych, miejskich czy handlowo – usługowych. Dostęp do całej biblioteki jest możliwy zarówno za pośrednictwem dotykowego ekranu urządzenia jaki i ze wszystkich smartfonów, które znajdują się w zasięgu 100 metrów od Smart Station.
To przełom w dziedzinie dzielenia się informacją. Smart Station, dzięki swoim możliwościom, jest też interaktywnym drogowskazem, który może wysłać zaproszenie do odwiedzenia danego miejsca wszystkim lub tylko dedykowanej grupie odbiorców.
 
To rewolucja na rynku marketingu i przeniesienie reklamy dedykowanej z poziomu internetu do rzeczywistego świata. To kolejny krok w przyszłość, dający olbrzymie możliwości i redukujący koszty. Biznes stosujący tego typu rozwiązania optymalizuje efekt pozostawiając konkurencję w tyle.
 
Smart Station można też wyposażyć w moduł z podajnikiem na wodę. Co ciekawe, korzystać mogą z niego nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Oprócz klasycznego kranika umieszczonego na górze, podajnik ma również komorę na dole, z której mogą korzystać spragnione psy i koty. W coraz bardziej upalne lata tego typu rozwiązanie jest coraz bardziej pożądane w mieście. Szczególnie w parkach i na placach zabaw. Podajnik jest wyposażony w specjalne rozwiązanie techniczne sprawiające, że woda z niego jest zawsze świeża i zdatna do picia.
 
Smart Station może być wzbogacony również o moduł umożliwiający ładowanie samochodów elektrycznych i rowerów. To nie tylko wielki ukłon w stronę mieszkańców czy klientów, ale również promowanie ekologicznych rozwiązań. Samochody elektryczne to przyszłość, a rozwiązanie proponowane przez Smart Cities to wyjście tej przyszłości naprzeciw.
 

Oprócz wymienionych powyżej funkcji podstawowych, Smart Station oferuje olbrzymi wachlarz rozwiązań dodatkowych, które na życzenie klienta mogą zostać zainstalowane w urządzeniu. Dzięki rozwiązaniom technologicznym, jakie ma Smart Station, można przeprowadzić szereg badań: między innymi badania ruchu, badania publiczne, społeczne czy marketingowe. Urządzenie pozwala też na zainstalowanie panelu do płatności zbliżeniowej. 32 calowy monitor umożliwia prowadzenie marketingu outdoorowego. Smart Station może być wyposażony w kamery monitoringu obejmujące 360 stopni, łącznie z oprogramowaniem rozpoznającym twarz, jak również wzbogacony o alkomat czy czujnik smogu, który na bieżąco wyświetla na monitorze jakość powietrza w okolicy. Dzięki zastosowaniu technologii GMS, klienci mają dostęp również do funkcji SMS, PUSH i MMS. Co najważniejsze, wszystkie te możliwości można mieć w jednym urządzeniu, bez konieczności zamawiania każdego z rozwiązań oddzielnie. Smart Station to przyszłość zarówno w dziedzinie zarządzania miastem jak i biznesem przyszłość, którą tworzymy już dziś. Ty również możesz przyczynić się do jej urzeczywistnienia.

RED. 

Fotolia_122815337_Subscription_Monthly_XXL(1)

literatura

Pisaniem rządzą reguły

– rozmowa z Mikołajem Marcelą,
pisarzem, nauczycielem akademickim

uroda

Wizerunek musi być spójny

– rozmowa z Martyną Marią Mosiołek, mistrzynią fryzjerstwa

Podróże

Meksyk

Wielobarwna kraina różnorodności